mdr.jpg 

کاربران تجهیزات پزشکی شامل مردم، پزشکان، مراکز درمانی و بیمارستان ها می توانند تمامی مشکلاتی که در تجهیزات پزشکی مورد مصرف خود با آن مواجه می شوند را در این سامانه ثبت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مهندس نسیم تربتی، سرپرست اداره مهندسی و نگهداری تجهیزات پزشکی با اشاره به اینکه سامانه MDR، سامانه ای برای ثبت گزارش مشکلات کیفی تجهیزات پزشکی است ، افزود: این سامانه از بهمن ماه سال گذشته راه اندازی گردید و کاربران تجهیزات پزشکی شامل مردم، پزشکان، مراکز درمانی و بیمارستان ها می توانند تمامی مشکلاتی که در تجهیزات پزشکی مورد مصرف خود با آن مواجه می شوند را در این سامانه ثبت کنند.
وی اظهار کرد: گزارشات ثبت شده در این سامانه با توجه به نوع مشکل به وجود آمده از یک تا 30 روز برای رسیدگی به آن فرصت لازم است.
مهندس تربتی با بیان اینکه تا قبل از راه اندازی این سامانه، کاربران تجهیزات پزشکی با مراجعه حضوری و نامه نگاری مشکلات تجهیزات پزشکی خود را بیان می کردند، گفت: با راه اندازی سامانه MDR و راحت تر شدن ثبت مشکلات کیفی تجهیزات پزشکی، تعداد گزارشات افزایش یافته است که این امر به ارتقا کیفیت تجهیزات پزشکی در سراسر کشور کمک شایانی می کند.
وی با بیان اینکه تمامی گزارش های مشکلات کیفی تجهیزات پزشکی اعم از ایرانی و خارجی بررسی می شود،گفت: تاکنون 212 گزارش در سامانه MDR ثبت و بررسی شده است.
گزارش هایی که منجر به فراخوان (Recall) شده، در پورتال imed.ir اطلاع رسانی و قابل مشاهده است. برخی از گزارش ها نیز مربوط به تجهیزات پزشکی فاقد مجوز بودند که این کالاها در بخش اطلاعیه ها و هشدارها اطلاع رسانی عمومی می شوند.

درباره ما

اطلاعات تماس

تلفن: 2-35242291 (076)

دورنگار: 35242293 (076)

آدرس: قشم، بلوار 22 بهمن، اداره کل غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم

ایمیل: info@qfds.org