b_300_0_16777215_00_images_t04.jpeg
در راستای استفاده بهینه از توانایی های علمی، اجرایی و فنی جزیره؛

تفاهم نامه همکاری منطقه آزاد قشم و سازمان ملی استاندارد ایران به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری بین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و رییس سازمان ملی استاندارد ایران به منظور استفاده بهینه از توانایی های علمی، اجرایی، فنی و اختیارات قانونی طرفین امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، این تفاهم نامه با امضای حمیدرضا مومنی،رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در زمینه های مختلفی به مشارکت در تدوین و ترویج استانداردهای ملی منتج می شود.
تایید صلاحیت آزمایشگاه ها، شرکت های بازرسی و مراکز آموزشی، کنترل کیفیت محصولات تولیدی و خدماتی، کنترل کیفیت کالاهای وارداتی- صادراتی، صدور پروانه و گواهینامه های لازم بر اساس قوانین و مقررات، برگزاری دوره های آموزشی و سمینارهای علمی از جمله فعالیت های مطرح شده در این تفاهم نامه است.
برقراری دسترسی مشترک اداره کل غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم به سامانه های تخصصی، اتوماسیون اداری و بانک های اطلاعاتی سازمان ملی استاندارد ایران یکی از امتیازات امضای تفاهم نامه فوق می باشد.
همچنین نظارت عالیه بر کیفیت عملکرد اداره کل غذا، دارو استاندارد منطقه آزاد قشم،  ارسال آخرین روش ها و دستورالعمل ها، تقویم های آموزشی و همکاری و تعامل ادارات کل استاندارد استان های کشور با این منطقه آزاد بخش دیگری از اقدامات سازمان ملی استاندارد ایران در راستای عمل به مفاد این تفاهم نامه است.
مشارکت منطقه آزاد قشم در تهیه پیش نویس، تدوین و تجدید استانداردهای ملی و بین المللی، اجرای مقررات و دستورالعمل های سازمان ملی استاندارد ایران توسط منطقه آزاد قشم و نظارت بر اجرای صحیح آن با رعایت ماده چهار قانون مقررات صادرات، واردات و امور گمرکی مناطق آزاد، قسمتی از تعهدات سازمان منطقه آزاد قشم در این تفاهم نامه می باشد.
بهره گیری از خدمات آزمایشگاهی، شرکت های بازرسی و مراکز آموزشی مورد تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد توسط منطقه آزاد، ارزیابی کیفی کالاهای مشمول مقررات استاندارد در مبادی خروجی منطقه آزاد، تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت و برگزاری دوره های آموزشی برای این گروه بخش دیگری از چهارچوب عملکردی مندرج در این تفاهم نامه است.
استفاده از توان علمی، فنی و اجرایی طرفین تفاهم نامه مذکور در جهت هم افزایی و ارتقاء کیفیت خدمات و کالاهای تولید شده در کشور، می تواند به افزایش اقبال مردمی برای خرید کالاهای ساخت ایران منجر شده و رونق تولید را در پی داشته باشد.
این تفاهم نامه در محل دفتر سازمان ملی استاندارد ایران و در چهار ماده، 38 بند و یک تبصره توسط حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران به امضا رسید که به مدت سه سال معتبر می باشد.

درباره ما

اطلاعات تماس

تلفن: 2-35242291 (076)

دورنگار: 35242293 (076)

آدرس: قشم، بلوار 22 بهمن، اداره کل غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم

ایمیل: info@qfds.org