std.jpg

مدیر غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم گفت: استاندارد و رعایت این مقوله یک اولویت اساسی برای پیشبرد و توسعه صنعت و پیش نیاز جهش تولید محسوب می شود، که می تواند رونق فضای اقتصادی و توسعه صادرات را به همراه دارد.

 نسرین نانوایی قشمی با بیان این مطلب ضمن تبریک آغاز هفته استاندارد، افزود: برخی تصور می کنند که استاندارد فقط برای حفظ منافع مصرف کننده است، این نظر درستی است، اما استواری نظام صنعت و فن آوری از مهمترین اهداف اولویت های استاندارد به شمار می آید.
وی با بیان اینکه استاندارد به نیازهای فردی و اقتصادی مصرف کنندگان توجه دارد، تصریح کرد: با توجه مزیت هایی که رعایت استاندارد برای واحدهای تولیدی و صنعتی به همراه دارد، می توان گفت که سود حاصل از رعایت استاندارد، برای تولیدکنندگان بیش از مصرف کنندگان است.
مدیر غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم با اشاره به نام گذاری امسال توسظ مقام معظم رهبری با عنوان " جهش تولید " ادامه داد: با اجرای قوانین و مقررات استاندارد، نقشه ها و طرح های مربوط به تولید محصولات براساس نظام دقیق بازیابی سریع، طبقه بندی و بایگانی می شود.
به گفته نانوایی قشمی؛ همکاری میان واحدهای گوناگون هر واحد تولیدی یا کارخانه برای پیشبرد فرآیند تولید همسو با تحقق تفاهم کارکنان در مسائل فنی موجب می شود که کالاهای باکیفیت در بسته بندی مطلوب تولید شده و موفق به جلب رضایت مصرف کنندگان شود.
وی تاکید کرد: استاندارد و رعایت این مقوله به عنوان  یکی از مهمترین برنامه ها و اولویت ها در جهت پیشبرد و توسعه صنعت و اقتصاد و در نتیجه جهش تولید را فراهم می سازد.
مدیر غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم با اشاره به شعار جهانی روز استاندارد 2020 که تحت عنوان  "حفاظت اززمین با استانداردها " نام گذاری شده، خاطرنشان کرد:  اگر آثار منفی و زیان های ناشی از استفاده از وسایل و ماشین آلات غیراستاندارد را به کارگاه ها و کارخانه های کوچک و بزرگ صنعتی و تولیدی مورد بررسی قرار دهیم، خواهیم دید که آسیب های زیادی برای محیط محیط زیست انسان ها به همراه دارد.
نانوایی قشمی تصریح کرد:در جهان پرشتاب امروز، همزمان با متنوع شدن وسایل تولیدی و استفاده گسترده از نیروهای برق، گاز و دیگر مواد انرژی زا، تدابیری اتخاذ شده که خطرهای ناشی از بهره گیری از این انرژی ها، به حداقل برسد.
وی در پایان گفت: این تدابیر در تدوین قوانین و مقررات استاندارد ملی و بین المللی، به صورت امری ضروری برای حفظ سلامت مردم جهان درآمده و این دستورالعمل ها به عنوان یک راهکار در مسیر دستیابی به جهش تولید در دستور کار مدیریت غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم قرار دارد

درباره ما

اطلاعات تماس

تلفن: 2-35242291 (076)

دورنگار: 35242293 (076)

آدرس: قشم، بلوار 22 بهمن، اداره کل غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم

ایمیل: info@qfds.org