ادامه مطلب...

غلامرضا شریعتی رییس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه در سفر یک روزه خود به جزیره قشم، ضمن دیدار و گفت و گوی جداگانه با امامان جمعه شیعه و اهل سنت قشم از چندین واحد صنعتی در منطقه آزاد قشم نیز بازدید کردند.

ادامه مطلب...

زمین یک منبع فناناپذیر حیات در منظومه نامتناهی خورشیدی است. زندگی روی زمین به انرژی خورشید وابسته است. هرچند طی قرن گذشته انسان و فعالیت های وسیع صنعتی ناشی از تمدن مدرن ما مقادیری به  گازهای گلخانه ای طبیعی زمین افزوده اند که بر آب و هوا و تمام اشکال حیات تبعات منفی داشته اند. در عین حال رشد سریع جمعیت و شهرسازی وسیع بهره گیری مسولانه از منابع محدود را می طلبد.

ادامه مطلب...

مدیر غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم گفت: استاندارد و رعایت این مقوله یک اولویت اساسی برای پیشبرد و توسعه صنعت و پیش نیاز جهش تولید محسوب می شود، که می تواند رونق فضای اقتصادی و توسعه صادرات را به همراه دارد.

ادامه مطلب...

مدیر غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم صدور، تمدید و اصلاح 201 پروانه بهره برداری، ساخت و مسئول فنی، واحدهای صنعتی یا تولیدی (آرایشی و بهداشتی، غذایی و آشامیدنی) توسط این اداره از ابتدای سال جاری خبر داد.

ادامه مطلب...

سرپرست مدیریت غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم از توسعه خدمات استانداردی در حوزه های مختلف صنعتی، گردشگری و تولیدی در جهت تامین و ارتقا سلامت مردم در سطح استانداردهای ملی و جهانی طی سال گذشته در جزیره خبر داد.

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

نخستین جلسه پرسش و پاسخ تجار و بازرگانان با سرپرست مدیریت غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم به منظور بررسی چالش های پیش روی صنعت صادرات و واردات در محل این اداره برگزار شد.

ادامه مطلب...
در راستای استفاده بهینه از توانایی های علمی، اجرایی و فنی جزیره؛

تفاهم نامه همکاری منطقه آزاد قشم و سازمان ملی استاندارد ایران به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری بین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و رییس سازمان ملی استاندارد ایران به منظور استفاده بهینه از توانایی های علمی، اجرایی، فنی و اختیارات قانونی طرفین امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، این تفاهم نامه با امضای حمیدرضا مومنی،رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در زمینه های مختلفی به مشارکت در تدوین و ترویج استانداردهای ملی منتج می شود.
تایید صلاحیت آزمایشگاه ها، شرکت های بازرسی و مراکز آموزشی، کنترل کیفیت محصولات تولیدی و خدماتی، کنترل کیفیت کالاهای وارداتی- صادراتی، صدور پروانه و گواهینامه های لازم بر اساس قوانین و مقررات، برگزاری دوره های آموزشی و سمینارهای علمی از جمله فعالیت های مطرح شده در این تفاهم نامه است.
برقراری دسترسی مشترک اداره کل غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم به سامانه های تخصصی، اتوماسیون اداری و بانک های اطلاعاتی سازمان ملی استاندارد ایران یکی از امتیازات امضای تفاهم نامه فوق می باشد.
همچنین نظارت عالیه بر کیفیت عملکرد اداره کل غذا، دارو استاندارد منطقه آزاد قشم،  ارسال آخرین روش ها و دستورالعمل ها، تقویم های آموزشی و همکاری و تعامل ادارات کل استاندارد استان های کشور با این منطقه آزاد بخش دیگری از اقدامات سازمان ملی استاندارد ایران در راستای عمل به مفاد این تفاهم نامه است.
مشارکت منطقه آزاد قشم در تهیه پیش نویس، تدوین و تجدید استانداردهای ملی و بین المللی، اجرای مقررات و دستورالعمل های سازمان ملی استاندارد ایران توسط منطقه آزاد قشم و نظارت بر اجرای صحیح آن با رعایت ماده چهار قانون مقررات صادرات، واردات و امور گمرکی مناطق آزاد، قسمتی از تعهدات سازمان منطقه آزاد قشم در این تفاهم نامه می باشد.
بهره گیری از خدمات آزمایشگاهی، شرکت های بازرسی و مراکز آموزشی مورد تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد توسط منطقه آزاد، ارزیابی کیفی کالاهای مشمول مقررات استاندارد در مبادی خروجی منطقه آزاد، تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت و برگزاری دوره های آموزشی برای این گروه بخش دیگری از چهارچوب عملکردی مندرج در این تفاهم نامه است.
استفاده از توان علمی، فنی و اجرایی طرفین تفاهم نامه مذکور در جهت هم افزایی و ارتقاء کیفیت خدمات و کالاهای تولید شده در کشور، می تواند به افزایش اقبال مردمی برای خرید کالاهای ساخت ایران منجر شده و رونق تولید را در پی داشته باشد.
این تفاهم نامه در محل دفتر سازمان ملی استاندارد ایران و در چهار ماده، 38 بند و یک تبصره توسط حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران به امضا رسید که به مدت سه سال معتبر می باشد.

ادامه مطلب...

همایش بین المللی اقتصاد حلال و گردشگری در سالن همایش رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

 ادامه مطلب...

نشست خبری مهندس قربانی، مدیرکل غذا، دارو و استاندارد قشم با حضور اصحاب رسانه استان هرمزگان و شهرستان قشم با موضوع طرح اداره کل غذا، دارو و استاندارد قشم به عنوان تنها مرجع بین المللی ممیزی برند حلال  در منطقه آزاد قشم و همچنین رونمایی از طرح جامع توسعه گردشگری حلال در منطقه آزاد قشم برگزار شد.

ادامه مطلب...


در این نشست موضوعات ذیل مورد بررسی قرار گرفت:

 • E-Number حلال
 • استحاله و علوم تجربی
 • نوشیدنی ها و الکل
 • شوینده های پاک
 • روش های تجزیه و تحلیل سندیت حلال
 • حلال دریایی
 • مروری بر حضور ژلاتین در دنیای حلال
 • تشخیص منشا بافتی ژلاتین گاوی
 • تشخیص منشا حیوانی ژلاتین
 • تشخیص منشا روغن های حیوانی
 • تشخیص نوع ذبح حیوان با آنالیز بیومارکرهای شیمی

درباره ما

اطلاعات تماس

تلفن: 2-35242291 (076)

دورنگار: 35242293 (076)

آدرس: قشم، بلوار 22 بهمن، اداره کل غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم

ایمیل: info@qfds.org